דם סמוי בצואה ועליה בסמן CEA.


בהמשך העמוד 1 שאלות גולשים בנושא: דם סמוי בצואה ועליה בסמן CEA.

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

1 שאלות גולשים בנושא » דם סמוי בצואה ועליה בסמן CEA.


02/12/2017

דם סמוי בצואה ועליה בסמן CEA.

שלום.בת 73. חולה אונקולוגית של סרטן ריאה נותחתי לפני 4 שנים הוצאת אונה ומאז במעקב סיטי פט ובין היתר עושה בדיקות מעקב של הסממנים.תמיד הסממנים תקינם.לאחרונה שמתי לב שהסמן CEA שהיה 1 ותוך חצי שנה עולה בהדרגה והגיע ל2.4 .מאחר ולפני הענייין עם הסמן היה לי כנראה קוליטיס ולפני מספר חודשים עברתי קולונוסקופיה וירטואלית שהיתה תקינה פרט לדיברטיקולים במעי הרוחבי והסיגמא.לציין שלפני 5 שנים עברתי קולונוסקופיה רגילה אבל באמצע הפסיקו כיוון שאי אפשר היה להתקדם בגלל הדיברטיקולים ולכן עברתי אז וירטואלית שהייתה תקינה. ועכשיו לפני 9 חודשים אותו דבר בגלל הקוליטיס שהיה. עכשיו מרגישה בסדר אבל בגלל שהסמן עולה בהדרגה שלחתי צואה לדם סמוי והיה חיובי. נבדקתי על יד פרורטולוג לפני חצי שנה בגלל הקוליטיס עברתי רקטוסקופי עד גובה 15ס"מ ואמר שיש לי 2 טחורים קטנים פנימיים ולא מצא כלום.
.פניתי עכשיו לרופאת משפחה ואמרה שסרטן הריאה יכול לשלוח גרורות למעי נלחצתי כיוון שגם עשיתי סיטי פט לפני חודשיים היה תקין. אני אלך לגסטרו אבל העליה בסמן הCEA בהדרגה יכולה להיות קשור לדם סמוי בצואה?וחוץ מזה הדם סמוי יכול להיות בגלל הדיברטיקולים הרבים במעי הרוחבי והסיגמא והטחורים הפנימיים? או בגלל הקוליטיס שהיה לי לפני כמה חודשים? הרופאה הלחיצה אותי ובכלל הרי רק לפני 9 חודשים עברתי קולוסקופיה וירטואלית.שהיתה תקינה פרט לדיברטיקולים. יש מקום לדאגה?אני רשמתי הכל מפורט על מנת שהשאלות שלי יובנו לכם ובהתאם אקבל תשובה עד שאגיע עוד פעם לגסטרו.ההמוגלובין שומר על בין 11-12.תודה!!!

פרופ' ניר וסרברג

על פניו נראה שעברת בדיקות שלא הראו ממצאים יחסית לאחרונה 

Cea הנו סמן כללי ולא ספציפי יכול לעלות בעל מיני נסיבות כולל שפירות והשאלה לכמה עלה?

לא ברור מהי נרחבות הקולקטיב ומה מידת המחלה וכמה שנים את חולה בה. בהקשר הזה יש לשקול קולונוסקופיה מלאה עם כרמואנדוסקופי ולקיחת ביופסיות


ד"ר ניר וסרברג,
מנהל היחידה לכירורגיה קולורקטלית בבית חולים בילינסון
וכירורג בכיר ואחראי מחלקת אשפוז כירורגית במערך הכירורגי של ביה"ח בילינסון.


שאלות נוספות בנושא: דם סמוי בצואה ועליה בסמן CEA.

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים