בת 28, עצירות קשה ופתאומית ללא מחלות רקע


בהמשך העמוד 1 שאלות גולשים בנושא: בת 28, עצירות קשה ופתאומית ללא מחלות רקע

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

1 שאלות גולשים בנושא » בת 28, עצירות קשה ופתאומית ללא מחלות רקע


01/09/2016

בת 28, עצירות קשה ופתאומית ללא מחלות רקע

שלום ד״ר וסרברג,
מיום שבת שלפני שבועיים (מחרתיים זה יהיה שבועיים) לא הייתה לי יציאה טבעית. ביום רביעי שלאחר אותה שבת כבר הלכתי לטרם שם ביצעתי חוקן ועשו לי צילום שלא הראה חסימת מעיים. לאחר מכן העצירות המשיכה וביום שני הזה הלכתי לרופאה שנית. הרופאה נתנה לי לקסידין שסייע באותה נקודת זמן. בתוך כל הימים האלו יש נסיונות והרגשה של כאילו דחף ליציאה אבל בפועל לא… גם שכבר יוצא משהו זה אחרי מאמץ רב, הצואה קשה מאוד ובצורת גללים. אני מאוד סובלת ומאוד חרדה. לא השתנה דבר בתזונה שלי ולא באורך חיי. הרופאה נתנה לי גם סיבים ואמרה לי להשתמש בהם ולקחת כדור נוסף של לקסידין אם לא תהיה יציאה עד היום. אני מאוד מפחדת להתמכר למשלשלים אבל ניסיון טבעי פשוט לא עוזר! אציין שבתחילת האפיזודה הזו נתנו לי בטרם אבילק בנוסף אבל אחרי 3 ימים של טיפול לא עזר.
אוסיף, באופן רגיל, יש לי יציאות טובות פעם ביום, ללא מאמץ, צואה רגילה ולא קשה.
הרופאה מבקשת שאעשה קולונוסקופיה אבל ייתכן שאני בהריון, עדיין לא יודעת, אדע בעוד שבועיים. אז מה אעשה? אשאר ללא בירור במידה והריתי?
בבדיקות דם הרופאה אמרה שהמדדים תקינים (אנזימי כבד בנורמה, המוגלובין- 12.6) ואין משהו שמעיד על דלקת.
אני יודעת שסרטן מעי הגס (שזו החרדה הגדולה שלי) סביר בגיל כזה רק עם סיפור משפחתי. האם זה מספיק שהוריי לא חלו וסבותיי לא חלו? או האם עליי לברר בעל המשפחה המורחבת.
אנא סייע לי.
המון תודה
נופר

פרופ' ניר וסרברג

קודם יש לברר לגבי ההריון 

אם  את כן יש להתיעץ עם גסטרואנטרולוג מתי ניתן לבצע הבדיקה ואם את לא ניתן לבצע

עקרונית כמו שציינת הסיכוי לסרטן מעי גס בגיל מעיר מאוד נמוך


ד"ר ניר וסרברג,
מנהל היחידה לכירורגיה קולורקטלית בבית חולים בילינסון
וכירורג בכיר ואחראי מחלקת אשפוז כירורגית במערך הכירורגי של ביה"ח בילינסון.


שאלות נוספות בנושא: בת 28, עצירות קשה ופתאומית ללא מחלות רקע

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

גירוד בפי הטבעת אמא עצירות כרונית המעי הגס ממצאי קולונוסקופיה מעיים קולונוסקופיה סרטן המעי הגס יציאות כאבי בטן תחתונה צד שמאל פחד כאבי בטן דם בצואה לפני שנה סרטן במעי הגס פוליפ ברקטום מעי הגס בעיות בקיבה ובחילות. כריתת חלק מהמעי הגס שינויים ביציאות חשש לסרטן המעי הגס שלשולים וירידה במשקל פענוח בדיקת קולונוסקופיה דם בצואה ללא כאב דימום בצואה הרגשה תמידית של צורך לצואה חשש לסרטן מעי הגס בדיקת קולונסקופיה מה הדחיפות להיבדק קולונוסקופיה ושלפוחית השתן צואה כהה גיל צעיר כאבי בטן וצואה שחורה קולוסקופיה דרגת מחלה וגרורות לפי CEA ו-CA19.9 כאבי בטן שלא חולפים.יש לי צליאק. דימום מפי הטבעת יש לי בלוטה על פי הטבעת סרטן מעי גס כאב בטן דם בפי הטבעת המשך לשאלה על בני בן ה 11 וחצי קרישי דם בצואה וכאבים בעצם הזנב בלוטה ליד פמ הטבעת דם אחרי צואה הכנה לקולונסקופיה אנדוקוריצנומה דם סמוי בצואה קולונוסקופיה חוזרת דם בצואה דלקת במעי גידול במעי הגס